אם יש לכם רעיון לאפליקציה, אתם כנראה מצפים להכנסות גבוהות, אך כמובן שלשם כך יש צורך שהיא תספק ערך גבוה למשתמשים. חשוב שתדעו שמדובר בתהליך מורכב וגם יקר. על מנת שתוכלו לגייס את המשקיעים תצטרכו לדעת מהן העלויות של תהליך הפיתוח וגם השיווק.

את הפיתוח בדרך כלל מחלקים לכמה חלקים:


חוויית משתמש ועיצוב.
ארכיטקטורה לתכנות.
פיתוח האפליקציה (אפליקציית נייטיב או היברידי – כשלכל סוג יתרונות וחסרונות משלו).
צד שרת – תלוי במורכבות האפליקציה (ישנן כמובן גם אפליקציות פשוטות שלא מצריכות צד שרת או שצד השרת הנחוץ הוא בסיסי מאד ובכך, מצריך עלות נמוכה יחסית).
QA (באנגלית: Quality Assurance) – בדיקות תוכנה ואבטחת איכות מוצר.
את האפליקציות מחלקים ל- 3 סוגים לפי מטרה:
אפליקציה לשימוש עצמי (למשל, אפליקציה לניהול עסק, אפליקציות למידה או ארגון).
אפליקציה לשימוש מסחרי (אפליקציה שתימכר בחנויות האפליקציות, כגון גוגל פליי).
פיתוח אפליקציית משחק.
אחרי שהבנו ואפיינו את הבקשה, אפליקציה מסחרית או משחק ברמה טובה תתחיל בסביבות 50,000 ₪.

מתחילים באפיון האפליקציה

לא ניתן לזרוק סתם כך מחיר, לכל אפליקציה ישנן מאפיינים שונים ועלויות שונות ולכן יש צורך לאפיין אותה היטב. אפיון אפליקציה נעשה בעזרת מסמך אפיון אשר מגדיר את מטרות האפליקציה, קהל היעד ומה שנדרש בשביל לפתחה. המסמך צריך להגדיר את הרכיבים של האפליקציה, את הפיצ‘רים וסקיצה של המסכים השונים.

בעת תהליך האפיון נועד לאמוד את היתכנות הטכנולוגית של האפליקציה, להעריך את הקשיים הצפויים ואת הפתרונות הדרושים. כמובן שגם המודל העסקי של האפליקציה חייב להילקח בחשבון. זהו הבסיס לחישוב העלויות.

אפיון אפליקציה הוא תהליך בפני עצמו וגם לו יש עלויות. טווח המחירים לאפיון אפליקציה תלוי בסדר הגודל של האפליקציה והמפתחים. המחירים יכולים לנוע על הטווח של 3000-15,000 ואפילו יותר במקרים מסוימים.

מסמך האפיון הוא הרבה יותר מהבסיס לחישובי העלויות. הוא משמש כמפת הדרכים שלכם, מבהיר לכם האם ישנה היתכנות טכנולוגית ומחדד את המודל העסקי. כאשר יש לכם מסמך אפיון תוכלו לגשת איתו לכל מפתח שתרצו.

צוות הפיתוח והעלויות

פיתוח אפליקציה דורש אנשי מקצוע בעלי התמחויות שונות, זהו יכול להיות תהליך ארוך המעסיק צוות שלם. להלן רשימה של אנשי המפתח הדרושים לתהליך ועלויות השכר הממוצעות:

מפתחי אפליקציות: אלו הם אנשי הקוד אשר בונים את מסד הנתונים בצד השרת ועושים את הפיתוח עבור צד המכשיר. עלות שעת עבודה של מפתחי אפליקציות היא 250-500 ש“ח.
מנהל הפרויקט – התהליך דורש מנהל פרויקט אשר יפקח על התהליך וילווה אותו מתחילתו ועד סופו מול כל הגורמים המעורבים, ויוודא עמידה בלוחות הזמנים. כאשר יש לכם מישהו לסמוך עליו אתם יכולים להיות שקטים. עלות שעת עבודה של מנהל פרויקט היא 200-350 ש“ח.

בודקי איכות (QA): אלו מבצעים בדיקות שונות בכל שלבי הפרויקט במטרה לזהות כשלים ובעיות הדורשות את תשומת לבם של המפתחים. עלות שעת עבודה של אנשי QA היא כ 200 ש“ח.

עיצוב גרפי וממשק המשתמש: עיצוב גרפי וממשק המשתמש הם דבר חשוב מאוד לצורך חווית השימוש באפליקציה. שעת עבודה של מעצב היא כ 200-300 שקלים.

זכרו שמדובר בשוק תחרותי ובו ישנן חברות רבות המציעות שירותים אלו ויתכן שיספקו לכם הצעות מחיר שונות. באופן טבעי תרצו לחסוך בהוצאות אך אסור לכם להתפשר על איכות. ליכולותיהם של האנשים המעורבים בפרויקט יש השפעה גדולה על הצלחת האפליקציה.

ניהול תקציב

 • אפליקציית ארנק דיגיטלי ויזה כאל
  אפליקציית ארנק דיגיטלי לחברת האשראי המובילה בישראל, ויזה כאל. מעוניינים לדעת מי המפתחים? אודות הפיתוח
 • JDate
  המשך לקרוא אודות הפיתוח אתר ההכרויות המוביל בעולם JDate
 • קורס פיתוח אפליקציות
  בקרוב קורסים 2021 עדכניים מהמכללות המומלצות על ידי הפורטל… קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד משלב מסלול לימודים מלא המיועד לחסרי רקע בנושא, במהלכו נלמדים כל הטכנולוגיות העיקריות הנדרשות ממפתח מובייל תוך היכרות מעמיקה בטכנולוגיות הנפוצות ביותר כיום.
 • Objective-C
  בשנת 2014, Apple השיקה את Swift, שפת תכנות חדשה לאפליקציות מובייל של iOS שהעניקה למפתחי iOS חלופה ל- Objective-C, קבוצת על מונחת… Read More »Objective-C
 • CSS
  האם אפליקציות משתמשות ב- CSS? חלק מהאפליקציות משתמשות ב- HTML ו- CSS באמצעות מסגרות, כלים ותכונות מובנות בפלטפורמות בהתאמה. עם זאת, כברירת… Read More »CSS
 • SKYNET APPS
  פיתוח מרקורי מציע מומחיות שאין שני לה בכל ההיבטים של טרנספורמציה דיגיטלית וניידת, החל מאסטרטגיה ורעיון ועד פיתוח ומסירה. השירותים שלנו כוללים פיתוח Full Stack, UX / UI, בדיקות, אבטחת איכות, ניתוח עסקי, הגדלת צוות וייעוץ. אנו מפתחים עבור כל פלטפורמה סלולרית גדולה כמו גם פלטפורמות מתפתחות ופרויקטים ברשת / בסיסי נתונים. 972-508298047 ✆
 • Dapps פיתוח אפליקציות
  פיתוח אפליקציות Native IOS ,Android Dapps גאה להציג מגוון רחב של פתרונות כוללים עיצוב, פיתוח ואפיון חוויית משתמש לאפליקציות לעסקים מוסדות ופרטים שמעוניינים לרכוב על גל ההצלחה של עולם המובייל! מבין לקוחותינו: HOT / JDate / כ.א.ל 0508090498 ✆
 • apricode פיתוח אפליקציות
  חברת תוכנה המתמחה בפיתוח ואספקת מוצרים דיגטליים מורכבים הכוללים פתרונות איכותיים בתחום התוכנה, צד השרת, אתרי אינטרנט ואפליקציות מובייל. 0508090502 ✆
 • gWebsite עיצוב ופיתוח אפליקציות
  gWebSite פיתוח עיצוב וקידום מקצועי… הפיתוח הטוב ביותר כבר כאן! ליווי ופיתוח החל משלב הרעיון. עיצוב בהתאמה אישית. 0795800161 ✆
 • App Store
  App Store – מה זה App Store ומה צריך לדעת? אפסטור היא בעצם חנות האפליקציות. כאשר אתם מפתחים אפליקציות, אפסטור היא הערוץ… Read More »App Store
 • עלויות לפיתוח אפליקציות
  אם יש לכם רעיון לאפליקציה, אתם כנראה מצפים להכנסות גבוהות, אך כמובן שלשם כך יש צורך שהיא תספק ערך גבוה למשתמשים. חשוב… Read More »עלויות לפיתוח אפליקציות
 • Analytics
  Analytics ליישומים לנייד בתחילת הדרך, האינטרנט המסחרי היה טכנולוגיה מסורבלת למדי והגישה אל הרשת התבצעה אך ורק באמצעות מחשבים, שגם הם באותה… Read More »Analytics

ישנן גישות שונות לניהול התקציב לפיתוח האפליקציה

ניתן להגדיר תקציב מלמעלה למטה. כלומר יש לכם תקציב נתון ותוך כדי אפיון האפליקציה תוכלו להחליט על התכונות הרצויות אשר יאפשרו לכם לעמוד במסגרת התקציב. גישה אחרת יכולה להיות מבוססת על התכונות ועלותן עד לגיבוש התקציב הסופי, כלומר מלמטה למעלה. תכנון תקציבי הוא דבר חשוב מאוד, אנשים שאינם מכירים את הצד הטכני עלולים להיות מופתעים מהדרישות לפיתוח האפליקציה, דברים שבכלל לא חשבו עליהם וגם להם יש עלויות, למשל יזמים רבים אינם מעלים בדעתם שיש צורך במערכת ניהול תוכן עורפית לאפליקציה.

עלויות לפיתוח אפליקציות