מחיר לפיתוח אפליקציות

אם יש לכם רעיון לאפליקציה, אתם כנראה מצפים להכנסות גבוהות, אך כמובן שלשם כך יש צורך שהיא תספק ערך גבוה למשתמשים. חשוב שתדעו שמדובר בתהליך מורכב וגם יקר. על מנת שתוכלו לגייס את המשקיעים תצטרכו לדעת מהן העלויות של תהליך הפיתוח וגם השיווק.

מתחילים באפיון האפליקציה

לא ניתן לזרוק סתם כך מחיר, לכל אפליקציה ישנן מאפיינים שונים ועלויות שונות ולכן יש צורך לאפיין אותה היטב. אפיון אפליקציה נעשה בעזרת מסמך אפיון אשר מגדיר את מטרות האפליקציה, קהל היעד ומה שנדרש בשביל לפתחה. המסמך צריך להגדיר את הרכיבים של האפליקציה, את הפיצ‘רים וסקיצה של המסכים השונים.

בעת תהליך האפיון נועד לאמוד את היתכנות הטכנולוגית של האפליקציה, להעריך את הקשיים הצפויים ואת הפתרונות הדרושים. כמובן שגם המודל העסקי של האפליקציה חייב להילקח בחשבון. זהו הבסיס לחישוב העלויות.

אפיון אפליקציה הוא תהליך בפני עצמו וגם לו יש עלויות. טווח המחירים לאפיון אפליקציה תלוי בסדר הגודל של האפליקציה והמפתחים. המחירים יכולים לנוע על הטווח של 3000-15,000 ואפילו יותר במקרים מסוימים.

מסמך האפיון הוא הרבה יותר מהבסיס לחישובי העלויות. הוא משמש כמפת הדרכים שלכם, מבהיר לכם האם ישנה היתכנות טכנולוגית ומחדד את המודל העסקי. כאשר יש לכם מסמך אפיון תוכלו לגשת איתו לכל מפתח שתרצו.

צוות הפיתוח והעלויות

פיתוח אפליקציה דורש אנשי מקצוע בעלי התמחויות שונות, זהו יכול להיות תהליך ארוך המעסיק צוות שלם. להלן רשימה של אנשי המפתח הדרושים לתהליך ועלויות השכר הממוצעות:

מפתחי אפליקציות: אלו הם אנשי הקוד אשר בונים את מסד הנתונים בצד השרת ועושים את הפיתוח עבור צד המכשיר. עלות שעת עבודה של מפתחי אפליקציות היא 250-500 ש“ח.
מנהל הפרויקט – התהליך דורש מנהל פרויקט אשר יפקח על התהליך וילווה אותו מתחילתו ועד סופו מול כל הגורמים המעורבים, ויוודא עמידה בלוחות הזמנים. כאשר יש לכם מישהו לסמוך עליו אתם יכולים להיות שקטים. עלות שעת עבודה של מנהל פרויקט היא 200-350 ש“ח.

בודקי איכות (QA): אלו מבצעים בדיקות שונות בכל שלבי הפרויקט במטרה לזהות כשלים ובעיות הדורשות את תשומת לבם של המפתחים. עלות שעת עבודה של אנשי QA היא כ 200 ש“ח.

עיצוב גרפי וממשק המשתמש: עיצוב גרפי וממשק המשתמש הם דבר חשוב מאוד לצורך חווית השימוש באפליקציה. שעת עבודה של מעצב היא כ 200-300 שקלים.

זכרו שמדובר בשוק תחרותי ובו ישנן חברות רבות המציעות שירותים אלו ויתכן שיספקו לכם הצעות מחיר שונות. באופן טבעי תרצו לחסוך בהוצאות אך אסור לכם להתפשר על איכות. ליכולותיהם של האנשים המעורבים בפרויקט יש השפעה גדולה על הצלחת האפליקציה.

ניהול תקציב

ישנן גישות שונות לניהול התקציב לפיתוח האפליקציה

ניתן להגדיר תקציב מלמעלה למטה. כלומר יש לכם תקציב נתון ותוך כדי אפיון האפליקציה תוכלו להחליט על התכונות הרצויות אשר יאפשרו לכם לעמוד במסגרת התקציב. גישה אחרת יכולה להיות מבוססת על התכונות ועלותן עד לגיבוש התקציב הסופי, כלומר מלמטה למעלה. תכנון תקציבי הוא דבר חשוב מאוד, אנשים שאינם מכירים את הצד הטכני עלולים להיות מופתעים מהדרישות לפיתוח האפליקציה, דברים שבכלל לא חשבו עליהם וגם להם יש עלויות, למשל יזמים רבים אינם מעלים בדעתם שיש צורך במערכת ניהול תוכן עורפית לאפליקציה.