פיתוח אפליקציית Native

 • אפליקציית ארנק דיגיטלי ויזה כאל
  אפליקציית ארנק דיגיטלי לחברת האשראי המובילה בישראל, ויזה כאל. מעוניינים לדעת מי המפתחים? אודות הפיתוח
 • JDate
  המשך לקרוא אודות הפיתוח אתר ההכרויות המוביל בעולם JDate
 • קורס פיתוח אפליקציות
  בקרוב קורסים 2021 עדכניים מהמכללות המומלצות על ידי הפורטל… קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד משלב מסלול לימודים מלא המיועד לחסרי רקע בנושא, במהלכו נלמדים כל הטכנולוגיות העיקריות הנדרשות ממפתח מובייל תוך היכרות מעמיקה בטכנולוגיות הנפוצות ביותר כיום.
 • Objective-C
  בשנת 2014, Apple השיקה את Swift, שפת תכנות חדשה לאפליקציות מובייל של iOS שהעניקה למפתחי iOS חלופה ל- Objective-C, קבוצת על מונחת עצמים של שפת התכנות C שעד כה הייתה הליבה של פיתוח iOS. Swift נועדה להתאים לכל כלי הפיתוח הקיימים של iOS – Xcode, Objective-C, והתשתית Cocoa – אך המשמעות של קלות השימוש בה… Read More »Objective-C
 • CSS
  האם אפליקציות משתמשות ב- CSS? חלק מהאפליקציות משתמשות ב- HTML ו- CSS באמצעות מסגרות, כלים ותכונות מובנות בפלטפורמות בהתאמה. עם זאת, כברירת מחדל, בעולם פיתוח אפליקציות יש עורך WYSIWYG, כך שאתה יכול לראות בדיוק מה השינויים שאתה מבצע בזמן אמת. האם מפתחי אפליקציות יש עורכים ב- HTML ו- CSS? ישנן עוד כמה תוכנות עורכי CSS… Read More »CSS

ארכיטקטורת תוכנה

פיתוח אפליקציית Native אומרת שאתם הולכים לפתח שתי אפליקציות נפרדות באמצעות שתי טכנולוגיות ושפות נפרדות. אתם הולכים לבנות אפליקציית Native באמצעות ג׳אווה ואפליקציית iOS באמצעות Objective-c או Swift. מה שיצריך לפחות שני מפתחים עם יכולות פיתוח שונות מאוד אחת מהשנייה. במידה ואתם הולכים עם האופציה של פיתוח אפליקציה היברידית, הקוד צריך להיכתב אך ורק פעם אחת, בשפה אחת עבור אנדרואיד ו- iOS, מה שאומר שכנראה תוכלו לעשות זאת עם מפתח אחד עבור שתי הפלטפורמות, זהו יתרון ענק, בטח בהסתכלות ראשונית ברמת עלויות פיתוח אפליקציה. שנייה לפני שאתם נהיים סופר שמחים (מצטערים על זה) ובטוחים שזו ההחלטה הקלה ביותר שהייתם צריכים לעשות אי פעם, ואתם סגורים על פיתוח אפליקציה היברידית, יש מספר חסרונות מאוד משמעותיים בפיתוח היברידי שצריך לקחת בחשבון כאן. דוגמא זריזה לכך היא שימוש בפיצ׳רים מובנים של המכשיר. כל האפליקציות ההיברידיות משתמשות בסוג של מעטפת (Wrapper) שמשתמשת ב חבילות או ספריות קוד על מנת לגשת לפיצ׳רים מובנים במכשיר (לדוגמא: חיישנים, שימוש במצלמה, אנימציות וכו׳), ספריות אלו כתובות בשפות מקור (Native code). לכן במידה ותרצו להשתמש בפיצ׳ר מובנה תצטרכו למצוא ספרייה מתאימה שיודעת לעשות זאת, במידה ואין, תצטרכו לכתוב אחת בעצמכם. בנוסף בהסתכלות לטווח הרחוק, כאשר פיצ׳ר חדש ונוצץ יגיע, תצטרכו לחכות על שתצא ספרייה שתומכת בפיצ׳ר החדש, לא תוכלו להכות בברזל שהוא חם, ולצאת לשוק באותה מהירות שאפליקציית Native תוכל, אתם עלולים לראות את המתחרים שלכם עוקפים אותכם בסיבוב. עוד חסרון הוא שבין אפליקציות Android לבין אפליקציות iOS יש הבדלים מהותיים בעיצוב ובחווית משתמש שהם מציעים למשתמשים שלהם. הדוגמא הקלאסית לכך היא שבעוד משתמש אנדרואיד לוחץ על כפתור ה״אחורה״ משתמש iOS יחפש את החץ אחורה בחלק העליון של המסך. החסרון המשמעותי ביותר הוא ביצועים. גם המעריץ האדוק ביותר של האפליקציות ההיברידיות יהיה חייב להודות שכמדובר בביצועים, כאפליקציות Native רצות מהר יותר, לוקחות פחות זיכרון ובסוף נותנות למשתמש חווית משתמש טובה יותר. אפליקציות היברידיות משתמשות באינטנסיביות ב- WebViews שלעצמן צורכות לא מעט זיכרון, למעשה רוב הפעולות שאפליקציה היברידית תבצע יהיו פחות מהירות ויצרכו יותר זיכרון מאשר הפעולות המקבילות באפליקציית Native. כן, פיתוח אפליקציות היברידיות הוא מעולה, הוא חוסך זמן וכסף, והטכנולוגיות ההיברידיות גודלות בקצב מדהים, אבל נכון להיום, עדיין יש לטכנולוגיות האלו עוד דרך לעבור ושלל חסרונות להתגבר עליהן. שלא תבינו לא נכון, אנחנו ממש לא נגד פיתוח אפליקציות היברידיות, אך כחברת פיתוח אפליקציות אנחנו מרגישים שזה עוד לא לגמריי בשל ומעדיפים לבחור את החזון של לספק את התשתית הטובה ביותר וחווית המשתמש הטובה ביותר שנוכל להשיג עבור המשתמש בצד השני של המסך.

הייתי שמח ללמוד ולהבין כיצד לעצב. אני יודע שזהו ממש מקצוע שלם ושונה לגמרי מתכנות, אך עדיין הייתי שמח לדעת את ההתחלה. הייתי רוצה לדעת את השפה הזאת יותר טוב. שלא תבינו לא נכון, אני מבין אנגלית הרבה לפני שלימדו אותה בבית הספר היסודי, אבל הייתי רוצה הבנה עמוקה יותר. אחת הבעיות היא שלמדתי אנגלית תוך כדי השימוש והמשחק במשחקי מחשב. אז תודה רבה Larry, אבל האנגלית שלך לא תחזיק אותי לנצח. אפשר להגיד שהייתי רוצה לעבור מבחן-טיורינג-אנגלי: לכתוב email באנגלית לדובר אנגלית ולראות אם הוא יכול לזהות ששפת האם שלי אינה אנגלית. Objective-C היא שפת תכנות שזוכה בתקופה זאת לעדנה (אולי עדנה מחודשת, אני לא מכיר את ההיסטוריה שלה) מכיוון שבשפה זאת כותבים תוכנות ל-iPhone. זוהי שפה שבאמת כיף לכתוב בה קוד – היא מזכירה את Java ו-.NET בכך שיש משימות מסובכות שנפתרות במשפט אחד. SEO, (או בעברית: אופטימיזיה למנועי חיפוש) הוא נושא שכל בעל אתר חייב להכיר. המטרה שלו היא לקדם אתרים במעלה תוצאות החיפוש שמחזירים מנועי החיפוש השונים. בדרך כלל רב העבודה מתבצעת עבור מנוע החיפוש של גוגל. כדאי ללמוד ולהבין לפחות את הבסיס, כך אם תבחרו לעסוק בבנית אתרים, לא תעשו זאת תוך כדי התעלמות מהמלצות ה-SEO. איך ללמוד את כל זה? אני מאמין שהדרך הטובה ביותר ללמוד, היא להמציא פרוייקטים לעצמך או לפתור פקוייקטים בשפה שאתה לא מכיר. עקב התמודדות עם משימות שונות במהלך הפרוייקט, למדתי אספקטים שונים של השפה.