פיתוח אפליקציות לעסקים

פיתוח אפליקציות לעסקים Business Application Development

אפליקציות הפכו לדבר הכרחי עבור עסקים והן נכנסו לכל תחומי החיים שלנו. בתחילת הדרך האפליקציות נועדו לסייע לנו לבצע פעולות מסוימות, כמו למשל אפליקציית GPS אשר מסייעת לנו לנווט. אך במהרה גילנו עוד ועוד יתרונות של האפליקציות ועסקים אף החלו לפתח ולאמץ אפליקציות בתור כלי תומך המשפר ומייעל את הפעילות השוטפת של העסק, כלי המסייע גם לעובדים וההתנהלות הפנים ארגונית וגם מסייע ללקוחות. היום פיתוח אפליקציות לעסקים הוא דבר מובן מאליו וכל עסק מגלה פתיחות לגבי שימוש באפליקציות ואף נכונות להשקיע בפיתוח אפליקציות לעסקים.

השינוי הגדול בתפיסה העסקית הוא המעבר מאפליקציות B2C לפיתוח אפליקציות לעסקים אשר משמשים לצרכים הפנימיים של הארגון. בתחילת הדרך היה זה ברור שישנה תועלת באפליקציות “Business to Consumer”, אשר סייעו לבנות יחסים ארוכי טווח בין הצרכנים ללקוחות והגדילו את הכנסות העסק. אך לאט לאט צצה מגמה חדשה שבה עסקים מפתחים אפליקציות, או מאמצים אפליקציות קיימות, לצורך ייעול התהליכים הפנימיים של הארגון. אלו הן אפליקציות אשר אינן פונות ללקוחות החברה, אלא לעובדי החברה ומנהליה. אפליקציות אלו יכולות לעשות שימוש במאגרי מידע ואף להשתמש בטכנולוגיות של למידה עצמית על מנת לתמוך בתהליכים שונים של הארגון, כמו למשל תכנון מלאי ותכנון עלויות.

פיתוח אפליקציות לעסקים במיקור חוץ

כפי שאמרנו, פיתוח אפליקציות לעסקים מעניק יתרונות והזדמנויות חדשות עבור העסקים אשר מאמצים את האפליקציות. ישנו ייעול רב בפעילות העסק, גידול בפריון העבודה, ירידה בהוצאות התפעוליות של העסק ויתרונות של ניידות עבור העבודה בשטח. אפליקציות פנים ארגוניות נזקקות למאגרי מידע גדולים המבוססים על הנתונים אשר נצברים בידי החברה. לא רק שהן מורכבות יותר לפיתוח, כאן מיקור החוץ מתייחס גם לניהול האפליקציה ולא רק לתהליך הפיתוח. מקובל מאוד עבור עסקים המשתמשים באפליקציות כאלו להעביר את הניהול, בחלקו או במלואו, למקור חיצוני; דבר אשר מוליד הזדמנויות חדשות עבור מפתחי אפליקציות לעסקים.

כל שנייה שעוברת היא הזדמנות להצלחה שאסור להחמיץ

תחום פיתוח האפליקציות לעסקים מתחיל לשגשג; עסקים מבינים שתהליכי הניהול צריכים להתאים את עצמו להתפחות הטכנולוגיות. עבור מפתחי האפליקציות קל יותר לפתח אפליקציות עבור העסקים ולהציע להם שירותי ענן. זהו גם המקום שבו צומחים עסקים חדשים המתבססים על חוויית משתמשים רב ערוצית ונתונים בזמן אמת.
ככל שיותר חברות מתחילות להסתמך על אפליקציות בעלות יכולת למידה,עך עולה יעילות העסק; יותר עסקים מאמצים את האפליקציות הללו וישנה תנועה של מידע מתוך הארגון לעבר הענן. על החברות לפיתוח אפליקציות לעסקים להבין שנפתח עבורן חלון הזדמנויות, חייבים לנצל כל שנייה על מנת לתפוס את מקומן בשוק האפליקציות של העתיד – כל שנייה מבוזבזת היא הזדמנות שהוחמצה.