אפליקציות מציאות רבודה

Augmented reality apps  אפליקציות מציאות רבודה
המציאות הרבודה מתפתחת כאשר כוח המחשוב גדל
מה זו מציאות רבודה?
מציאות רבודה זו טכנולוגיה שמשלבת מציאות מדומה עם העולם האמיתי. העולם הנוכחי של המציאות הרבודה עוסק בהדמיית וידאו בזמן אמת אשר משופר באופן דיגיטלי באמצעות גרפיקה ממוחשבת. לדוגמה, המשתמש יכול להרכיב משקפיים שקופים או להתבונן במסך של מכשיר נייד שמצויד במצלמה ולראות בהם את העולם האמתי כמו גם תמונות ממוחשבות אשר ממוקמות באופן אסטרטגי. בספרות המחקר ישנה התייחסות רווחת להגדרתו של רונלד אזומה למציאות רבודה. הוא מגדיר יישום של מציאות רבודה משלב את העולם האמיתי עם העולם המדומה, יכולת אינטראקציה משולבת תצוגה אינטראקטיבית בזמן אמת אשרמתקיים בשלושה ממדים.
מציאות רבודה קיימת מאז שנות ה- 30 של המאה ה- 20 אך התקדמויות אחרונות בטכנולוגיית הסמארטפון הניעו את המהומה האחרונה. תמורת מספר דולרים, אדם ממוצע יכול לכוון את מכשיר ה- iPhone שלו אל שמי הלילה ולהתבונן בפריסת הכוכבים וכוכבי הלכת במיקומים המדויקים שלהם ובחדות מלאה.
כעת ישנם יישומי AR רבים אף יותר עבור ה-iPhone. תעשיית הסמארטפונים מפתחת את כוח המחשוב עבור יישומים רבים של מציאות רבודה; היא הציגה את הרעיון הזה לעולם. חוקרים רבים הצביעו על תעשיית המובייל בתור אחת ששומרת על התכניות שלה למחקר המציאות הרבודה על-ידי הפיכתה לדבר שבשגרה.