פיתוח אפליקציות לאנדרואיד

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד – Android Application Development:
חלק ניכר ממשתמשי ניידים והטאבלטים בוחרים במכשירים בעלי מערכת הפעלה של אנדרואיד. בהתאם לכך, בעלי העסקים אשר רוצים נוכחות אינטרנטית וחיזוק הקשר עם שוק המטרה מחפשים אחר פיתוח אפליקציות לאנדרואיד. רבים משקיעים סוכמים יפים בפיתוח אפליקציות לאנדרואיד וכמובן מצפים להצלחה עם האפליקציה היפה שקיבלו. אך בפועל יתכן שהיא די צולעת ואינה זוכה להורדות רבות. אם לא שמים את הדגש על הפרטים הקטנים ביותר של הפיתוח, ואם לא לוקחים בחשבון את כל ההיבטים של חווית המשתמש – גם אפליקציה מעוצבת ובעלת רעיון ייחודי עלולה להיכשל בחנות האפליקציות של גוגל (Google Play). הסיבה לכך היא שמפתחים רבים שמים את הדגש אך ורק על פן העיצוב ומזניחים היבטים אחרים של האפליקציה. כך אנו מקבלים אפליקציה אטית, אפליקציה אשר זוללת את משאבי הטלפון והסוללה ובסופו של דבר משאירה רושם רע בקרב המשתמשים ויש לה מוניטין שלילי בגוגל פליי, מה שמרתיע אחרים מלהתקין את האפליקציה.
על מנת לפתח אפליקציות מוצלחות לאנדרואיד יש לחשוב על כל הפרטים. זה מתחיל באפיון האפליקציה, התאמה לקהל המטרה ועד ביצוע אופטימיזציה ומבחני ביצועים אשר יבטיחו כי האפליקציה מעניקה את חווית המשמשת האולטימטיבית וללא שום תקלות.

טיפים למפתחי אפליקציות

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד נחשב לקל יחסית ודעה זו נתמכת בסקרים אשר נעשו בקרב מפתחי אפליקציות. אפליקציות עבור מערכת ההפעלה של אפל נחשבות למורכבות יותר ודורשות זמן פיתוח ממושך. הסיבה לכך טמונה בשימוש ב JAVA (כאשר מפתחים לאנדרואיד), דבר אשר מייעל את תהליך הפיתוח, בעיקר כאשר שולטים היטב בג'אווה. להלן כמה טיפים עבור אלו אשר עוסקים בפיתוח אפליקציות לאייפון. טיפים אלו יעזרו לכם להימנע מטעויות רבות אשר בסופו של דבר פוגעות בתפקוד והצלחת האפליקציה.

פעילויות בתהליכוני רקע

האפליקציות כוללות מגוון פעילויות שונות על מנת לאפשר לאפליקציה לבצע את מה שרוצים ממנה, בברירת המחדל כל אותן פעילויות מתרחשות תחת התהליך הראשי (UI Thread). מומלץ מאוד להעביר את המשימות המורכבות לתהליכוני רקע והדרך היעילה ביותר לעשות זאת היא ברמת ה class. יש להבין שאם לא תפעלו כך אתם צפויים לאפליקציה מלאה בבאגים, כמו למשל מסכים קפואים ושגיאות מערכת. כך לא ניתן לשחרר אפליקציה לשוק.

שאילות ב Threading נפרדים

על מנת לאפשר ל Activity אינטראקציה רציפה עם המשתמש, בעוד השאילתה מעובדת ברקע, יש להשתמש ב CursorLoader, כך תייעלו את עבודת האפליקציה. כאשר משתמשים ב CursorLoader כל שאילתות ContentProvider מתבצעות ברקע מבלי לתקוע את האפליקציה.

Application not responding – כיצד להימנע

בהמשך לגישת תהליכוני הרקע, כך ניתן להימנע מאותם המצבים המייאשים שבהם האפליקציה אינה מגיבה. למשל תוכלו להרחיב את AsyncTask וליישם את שיטת DoInBackground().

לסיכום, הקפדה על תכנון נכון של מבנה האפליקציה, עם דגש על הצד הטכני היא עניין עקרוני בפיתוח אפליקציות לאנדרואיד והיא המפתח להצלחה.